Байерн победи Фиорентина със скандален гол

Байерн (Мюнхен) победи изключително трудно италианския Фиорентина с 2:1 в първи двубой от осминафиналите на Шампионската лига. Баварците стигнаха до победата след изключително спорен гол на Мирослав Клозе в 89-ата минута. Нападателят бе в положение на засада, когато реализира попадението, но въпреки това то бе зачетено. Преди това Ариен Робен даде преднина на Байерн от дузпа в третата минута на добавеното време на първата част, а Пер Кролдруп изравни в 49-ата минута след разбъркване в полето на Байерн.Гостите от Флоренция завършиха двубоя с 10 души, след като Масимо Гоби бе спорно изгонен в 73-ата минута.През първата част баварците бяха по-активният отбор, но така и не стигаха до чисти положения. Робен опита на два пъти удари от далечно разстояние. Все пак в самия край на първата част Байерн получи право да изпълни дузпа, като Рибери бе съборен в наказателното поле. Зад топката застана Робен, който не сгреши.
Единственото по-сериозно положение за "виолетовите" през първата част бе след едно центриране, при което Натали не успя да отправи удар.В началото на втората част гостите стигнаха до много важен гол. Негов автор стана бранителят Пер Кролдруп, който се разписа след центриране в полето на Байерн и грешка в защитата пред Бут.След гола Байерн упражни натиск, докато Фиорентина чакаше своя шанс на контраатака. В 73-ата минута съдията изгони Масимо Гоби от италианския тим за спорно нарушение срещу Рибери. Останали с човек повече домакините от Байерн взеха инициативата в 89-ата минута отбелязаха скандално попадение. Негов автор стана Миро Клозе, който се разписа с глава след пас на Олич. При повторението се видя ясно, че нападателят на Байерн се намира в положение на засада.В крайна сметка попадението бе признато и Байерн се поздрави с победата.
БАЙЕРН - ФИОРЕНТИНА 2:1 (1:0)1:0 Робен (45+3-дузпа)1:1 Кролдруп (50)2:1 Клозе (89)
БАЙЕРН (4-4-2): Бут; Лаам, Ван Буйтен (46-Контенто), Демикелис, Бадщюбер; Робен, Ван Бомел, Швайнщайгер, Рибери; Гомес (65-Клозе), Мюлер (65-Олич)Старши треньор: Ван Гаал
ФИОРЕНТИНА (4-2-3-1): Фрей; Де Силвестри, Кролдруп, Натали, Гоби; Монтоливо, Донати; Маркиони, Йоветич (75-Фелипе), Варгас; ДжилардиноСтарши треньор: Прандели
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Ван Бомел, Клозе (Б) Де Силвестри, Варгас (Ф)ЧЕРВЕН КАРТОН: Гоби (73)
СЪДИЯ: Том Хенинг Йовребо (Норвегия)СТАДИОН: "Алианц Арена", Мюнхен