Соченият за глава на Октопода Алексей Петров-Трактора и президентът Георги Първанов са се срещали на „Дондуков” 2 непосредствено преди побоя над журналиста Огнян Стефанов. Разкритието за спявката, на която присъствал и спряганият за основен спонсор на БСП бизнесмен Петър Манджуков, направи потърпевшият от саморазправата в ефира на ТВ7 вчера. Стефанов, който беше пребит брутално с чукове, получил потвърждение на информацията от 4-5 източници, съобщава „Монитор”. Искам да се знае, че президентът е имал такива срещи - с Алексей Петров и други хора от този кръг, разкри той. Журналистът не се съмнявал ни най-малко, че нападението е свързано с публикациите му в сайта „Опасните”. Той смята, че кръгът, който е организирал побоя, не решава проблемите си по такъв начин за сефте.
Хонорари на стойност 100 хил. лв. евро е получил бившият вътрешен министър на Австрия Ернст Щрасер за услуги към страната ни и съвети към предишния кабинет на Сергей Станишев. Крупната сума лъсна в статия във вчерашния брой на австрийския вестник „Курир”, който уточнява, че хонорарът бил платен от PR консултанта Петер Хохегер, научаваме от „Монитор”. Авторите на материала „Деликатна смяна на позицията” поставят въпроса редно ли е ексминистър на вътрешните работи да съветва подозиран в корупция бивш български премиер. Вестникът пише още, че сегашният премиер Бойко Борисов твърди, че съществуват 50 обвинения за корупция срещу кабинета на предшественика си.
Управляващите трябва да дадат гаранции, че специалните разузнавателни средства се използват по предназначение. Притеснителна е възможността дела за конфискация да тръгват по анонимни скандали, както предвижда проектът за нов закон "Кушлев". Ключово назначение в съдебната власт е направено без достатъчно прозрачност. Реформите в МВР и митниците са успешни. Това са част от заключенията на междинния доклад на Европейската комисия за България, който трябва да бъде представен в петък, научил "Сега" от източник, запознат с черновата на документа. „Включването на СРС скандалът в доклада, който се разрази в началото на годината, след като бяха разпространени записи от телефонни разговори на хора от властта, включително и на премиера Бойко Борисов, е показателно за отношението на ЕК и съмненията за нарушаване на човешките права. Още повече че за късно снощи в Европейския парламент бе насрочено изслушване в Страсбург по скандала у нас, предизвикано от български евродепутати и техни колеги от групите на либералите и социалистите”, отбелязва изданието.
Полицейското насилие е струвало на данъкоплатците над 900 хил. лв., пише „Дневник”. От 1998 до 2010 г. Европейският съд за правата на човека в Страсбург е произнесъл 27 присъди срещу България за полицейско насилие и е задължил държавата, респективно данъкоплатците, да изплати обезщетения за 906 000 лв. Въпреки това насилието не спира, съобщи Българският хелзинкски комитет (БХК). По 23 от делата България е осъдена едновременно за брутална употреба на сила от органите на реда и за липсата на адекватно разследване след това. Жертви са 31 души, като една трета от тях са починали в резултат от насилието, включително и дете на 14 години. По тези случаи няма нито един осъден полицай, няма данни и за дисциплинарно наказани, установила проверката на БХК.
Вицепремиерът и вътрешен министър Цветан Цветанов оглави във вторник предизборния щаб на ГЕРБ за местните и президентските избори наесен, съобщава „Новинар”. На заседание на Изпълнителната комисия на партията е избран и заместник на Цветанов в щаба. Това ще е административният секретар на ГЕРБ Цветомир Паунов. От партията не дали ясен отговор на въпроса дали това означава, че Цветанов няма да е кандидат на ГЕРБ за предстоящите президентски избори. Практиката обаче е оперативните ръководители на кампанията да не са и кандидати в надпреварата. В ГЕРБ обаче не били мислили по тази тема.
Бившият председател на Народното събрание Александър Йорданов, който има в биографията си и посланически мандати в пет държави, може да се окаже най-високопоставеният български държавник, който ще бие визите на руските граждани в Санкт Петербург, разкрива „24 часа”. Кандидатирах се, защото смятам, че отговарям на всички условия, казва Йорданов. В целия списък от общо 122-ма явили се на конкурса за генерални консули има още няколко имена с тежки биографии, но не колкото неговата. Сред подалите документи излизат един бригаден генерал, двама бивши зам.-министри - на икономиката и финансите, царска депутатка, началник от Гражданска защита (сега в СЕМ), кметове и общинари, специалист по самолетни двигатели, хора от бизнеса и неправителствения сектор, доста юристи, единият, от които дори обявен в масонски списък.
Стандарт пише:
Съдия се размина на косъм от разстрел, е водещата новина за „Стандарт”. Известен русенски наркобос бе закопчан от полицията вчера, минути преди да дръпне спусъка срещу Десислав Любомиров от Софийски градски съд. Бандитът имал стари сметки за уреждане с магистрата, след като получил от него тежка осъдителна присъда. Капанът щракнал след месеци наблюдение, разказва вестникът.
Източник kafene.net
0 коментара :
Публикуване на коментар